Jak si snadno připravit proteinový koktejl: Recept na dokonalý nápoj pro regeneraci a posílení svalů


Jak si snadno připravit proteinový koktejl: Recept na dokonalý nápoj pro regeneraci a posílení svalů

Hledáte jednoduchý způsob, jak dodat svému tělu potřebné množství bílkovin a energie po náročném tréninku? Proteinový koktejl může být odpovědí na vaše potřeby. Tento chutný nápoj není jen skvělým zdrojem živin, ale také osvěžujícím způsobem, jak doplnit tekutiny po intenzivním cvičení. A co je nejlepší, jeho příprava je rychlá a snadná. Pokud jste zvědaví, jak si připravit ten dokonalý proteinový koktejl, nechte se inspirovat následujícím receptem.

Ingredience:

 • 1 šálek mléka (může být rostlinného původu pro vegany)
 • 1 lžíce proteinového prášku (preferujte kvalitní a ověřené značky)
 • 1 banán (dodává koktejlu krémovou konzistenci a příjemnou sladkost)
 • 1 lžíce arašídového másla (pro chuť a zvýšení obsahu bílkovin)
 • ½ šálku ovesných vloček (zajišťují dlouhodobé uvolňování energie)
 • ½ šálku mražených jahod nebo lesních plodů (pro osvěžení a bohatou chuť)
 • Led (dle potřeby)

Postup:

 1. Příprava ingrediencí: Nejprve připravte všechny ingredience. Oloupejte banán a nakrájejte ho na menší kousky. Pokud používáte čerstvé ovoce, omyjte ho důkladně. Pokud máte mražené ovoce, dejte ho na pár minut do misky s teplou vodou, aby se povolilo a bylo snadněji mixovatelné.
 2. Skládání koktejlu: Vložte do stolního mixéru (nebo přenosného mixéru, pokud jste na cestách) mléko, proteinový prášek, nakrájený banán, arašídové máslo, ovesné vločky a mražené nebo čerstvé ovoce. Přidejte led, pokud chcete, aby byl váš koktejl osvěžující a studený.
 3. Mixování: Zapněte mixér na smoothie a mixujte ingredience, dokud nedosáhnete hladké konzistence. Můžete přidat trochu vody nebo dalšího mléka, pokud je směs příliš hustá.
 4. Ochutnávka a úprava: Ochutnejte koktejl a podle potřeby přidejte další ingredience, abyste dosáhli požadované chuti. Můžete také přidat med nebo javorový sirup pro sladší verzi, nebo naopak špetku soli pro vyvážení chuti.
 5. Servírování: Nalijte hotový proteinový koktejl do sklenice nebo shakeru. Pokud si ho chcete užít na cestách, doporučuji použít přenosný mixér a mít svůj oblíbený nápoj vždy po ruce.

Příprava proteinového koktejlu doma není vůbec složitá a přináší mnoho výhod pro vaše tělo. Tento chutný nápoj je ideální pro regeneraci po cvičení a posílení svalů díky vysokému obsahu bílkovin. Navíc si ho můžete přizpůsobit dle svých preferencí a experimentovat s různými přísadami.

Pokud hledáte stolní mixér, mixér na smoothie nebo přenosný mixér, doporučuji prozkoumat nabídku ověřených značek, které nabízejí široký sortiment těchto produktů. Se správným mixérem bude příprava proteinových koktejlů ještě snazší a zábavnější.