Čokoládové muffiny s jahodami


Čokoládové muffiny s jahodami

Málokdo ví, že první muffiny pochází z 10. až 11. století z evropského Walesu. Muffin je takový menší dortík. Připravte si tak tento skvost.

Ingredience

100g hladké mouky, 100g polohrubé mouky, 125g změklého másla, 150g třtinového cukru, 2 vejce, 125 ml mléka, 70g kakaa, 1O kostiček hořké čokolády, ½ sáčku vinného kamene, 250 ml smetany na šlehání, ½ PL cukru, 10 čerstvých jahod, 20-25 ks papírových košíčků

Postup

Omyjeme jahody a necháme je okapat. Na plech si rozprostřeme košíčky. Kostičky čokolády rozpůlíme nebo rozkrájíme na hrubší kousky. Změklé máslo utřeme do pěny s cukrem a postupně zapracujeme vajíčka a vlažné mléko. Obě mouky, kakao a vinný kámen smícháme a po částech přidávéme do mísy. Těsto pomalu , ale důkladně našleháváme, aby bylo nadýchané. Hotovým těstem plníme košíčky ( cca 1PL na 1 košíček). Do středu každého košíčku vložíme kousek nadrcené čokolády. Pečeme při 170°C přibližně 15 minut. Po upečení necháme muffiny zcela vychladnout. Smetanu promícháme s cukrem a vyšleháme do tuha (pokud chceme tužší, přidáme ještě do tekuté smetany 1čl pudinkového prášku); rozpůlíme si jahody. Každou muffinu ozdobíme kopečkem šlehačky a kouskem jahody. Dobrou chuť!