Asijské nudle


Asijské nudle

Také milujete čínu? Já hrozně moc! Ale protože nemám čas stále chodit do restaurací, tak jsem se rozhodl si na čínu zahrát doma. A výsledek jsou asijské nudle.

Ingredience

600 g kuřecích prsních řízků, 1 menší hlávka pekingského zelí, 2 větší mrkve, kousek pórku, tmavá sojová omáčka, 1 balíček instantních čínských nudlí (280 g), 2 lžičky kari, 2 lžičky grilovacího koření (nebo jiné podobné), sůl, olej.

Postup

Maso pokrájíme na kostičky, zelí na nudličky, pórek na půlkolečka a mrkev nahrubo nastrouháme. Nudle podle návodu zalijeme vařící vodou, necháme tři minuty stát a scedíme. Na velké pánvi (nebo v titanovém hrnci) rozpálíme malinko oleje, nasypeme maso, okořeníme, osolíme a za stálého míchání opečeme doměkka (cca 8-10 minut). Zastříkneme sojovou omáčkou (podle chuti) a ještě asi minutu smažíme. Přesypeme je do velkého hrnce a udržujeme v teple. Na uvolněnou pánev nasypeme mrkev s pórkem a asi tři minuty za stálého míchání osmahneme (bez oleje). Pak přisypeme zelí a všechno společně opečeme, jen chvilku, zelenina musí zůstat křupavá. Pak ji přisypeme k masu. Nakonec na pánvi krátce osmahneme scezené nudle, opět jen chvilku, aby se z nich odpařila voda. Nudle přisypeme k ostatnímu a všechno důkladně promícháme. Na chvíli postavíme na plotnu a společně prohřejeme, aby se spojily chutě